Innowacje pedagogiczne:

„Literatura dziecięca w różnych technikach plastycznych", klasy I - III, innowacja łącząca swiat literatury dzieciecej z poznawaniem i wykorzystaniem ciekawych technik plastycznych. Ma ona na celu przygotowanie dzieci do świadomego odbierania kultury, rozwijanie talentów plastycznych, wykształcenie umiejętności współpracy w grupie.

„ Mały – duży odkrywca”, grupa „O ”i klasy I – III, innowacja wprowadza dzieci w pasjonujący świat mikrobiologii i mikroskopowania. Ma zachęcać i motywować do aktywnego uczestnictwa w lekcjach biologii i chemii w  klasach starszych oraz rozbudzać zainteresowania tą dziedziną wiedzy.

„Fascynujący Kraków”, klasy IV-VIII, przy współpracy ze Staromiejskim Centrum Kultury i Młodzieży. Innowacja wykorzystuje położenie naszej szkoły, możliwość kontaktu ze wspaniałymi zabytkami, ich pięknem i historią.

"Godzina wychowawcza po angielsku", innowacja realizowana w klasie 6 ma na celu wykorzystanie języka angielskiego w praktyce, w sytuacjach życia codziennego poprzez spotkania i rozmowy ze studentami Uniwersytety Pedagogicznego, którzy przyjeżdżają do Polski w ramach programu ERASMUS.

• Zapraszamy do oglądania zdjęć!

• Literatura dziecięca w różnych technikach plastycznych
            • Pokaż
            • Godzina wychowawcza po angielsku
            • Pokaż

• Projekty i programy:

„Warsztaty dźwięku - śpiewaj, tańcz, recytuj", klasy I - III, zajęcia poprawiają koordynację ruchową, kreatywność i rozwój naturalnej muzykalności dzieci. Stwarzają możliwość wyrażania ekspresji twórczej przez ruch i dźwięk.

„Matlandia”, klasy starsze, to matematyka w komputerowym wydaniu. Projekt pokazuje dzieciom jak w ciekawy i lubiany przez nie sposób chłonąć matematyczną wiedzę.

„Mleko i warzywa w szkole”, klasy I – III, projekt unijny polegający na bezpłatnym dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.

"Kino za baterie", klasy I - VIII, projekt, celem którego jest edukacja ekologiczna w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami, które są odpadami niebezpiecznymi i nie mogą być wyrzucane razem z innymi odpadami. nagrodami za uzbierane baterie są bilety do kina

"Ogarniam życie, klasy IV - VIII, założeniem projektu jest wypełnienie czasu wolnego, umysłów i emocji młodzieży aktywnościami, które rozbudzają kreatywność, motywację do szukania życiowych pasji, co z kolei przekłada się na dobrostan psychiczny i minimalizuje zachowania ryzykowne.

"ABC empatii", klasa II, projekt to dwanaście warsztatów na podstawie książki "ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami" dotyczących różnych niepełnosprawności. Każde spotkanie  to kolejne przygody książkowych bohaterów, film edukacyjny, dyskusja, karty pracy i zabawa. Projekt ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw, wzbudzenie empatii i uwrażliwienie na różne potrzeby osób, które możemy spotkać w swoim życiu.

• Zapraszamy do oglądania zdjęć!

• Miodowa 36 31-052 31-052 Kraków Poland
      • Sekretariat czynny codziennie w godzinach od 7:30 do 15:00, dzień bez stron: środa 9:00-13:00.
      • Pedagog szkolny: środa 12:00 - 17:00 Psycholog: pn.:10:00 - 13:00 wt. : 12:00 - 16:00 śr. : 8:00 - 12:00 Pedagog specjalny: pn.: 13:00 - 15:00 wt.: 12:00 - 15:00 śr. : 8:00 - 10:00 czw.: 13:00 - 16:00