• Olimpusek

• 21.03.2024
        • Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego odbyła sie w naszej szkole 20 marca. Pozwoliła ona najmłodszym uczniom wykazać się znajomością podstawowego słownictwa, rozumienia prostych konstrukcji językowych, krótkich zdań i typowych wyrażeń. Twórcy olimpiady zadbali o to, aby formuła  była dla dzieci ciekawa zarówno pod względem tematyki jak i opracowania graficznego.

• Prosimy o wsparcie

• 12.03.2024
        • Uczniowie z klasy VIII wznawiają charytatywną zbiórkę pieniężną i rzeczową dla kotów z Przytuliska w Lanckoronie w ramach współpracy z Fundacją MRRUCZANDO.Kotki potrzebują: karmy, żwirku, kocyków, kuwet, legowisk, zabawek. Akcję prowadzimy do końca marca br.Wolontariusze z klasy VIII zachęcają do pomocy.

• Powstańcy 44

• 07.03.2024
        • Nasza szkoła wzięła udział w akcji Powstańcy'44. Przedsięwzięcie to polegało na wzbogaceniu uczniów o wiedzę na temat powstania warszawskiego, ale również samych powstańców. Dowiedzieli się jak ludzie funkcjonowali podczas ataku na Warszawę, a także uświadomili sobie, jak ważne jest budowanie tożsamości narodowej i patriotycznej. Zwieńczeniem projektu była zbiórka pieniędzy wspierająca kampanię BohaterON.

• Tydzień Gramatyki

• 07.03.2024
        • Od 4-8 marca nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Tygodniu Gramatyki. Od poniedziałku do piątku na gazetkach przy bibliotece oraz na I piętrze - gazetka SU, będą pojawiały się nowe zadania gramatyczne.

• 161 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

• 01.02.2024
        • 22 stycznia br. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystość  odbyła się na Cmentarzu Rakowickim. Hołd poległym oddano poprzez złożenie kwiatów i zniczy na grobie powstańców.

• Konkurs plastyczno-językowy

• 04.01.2024
        • W okresie przedświątecznym odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno – językowy,
          którego celem było wykonanie najładniejszej kartki bożonarodzeniowej.

Uczniowie z klas IV-VII wykonali przepiękne kartki świąteczne. Kartki, które otrzymały kolejno I, II, III i IV miejsce zostały wysłane do : Króla UK Karola III, Księcia Williama i jego Rodziny, Prezydenta USA Joe Bidena oraz p. Konsul USA w Krakowie.

• Kiermasz świateczny

• 22.12.2023
        • Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zakupy naszych
          ozdób bożonarodzeniowych. Jesteśmy mile zaskoczeni Państwa hojnością i docenieniem naszego rękodzieła.
          Już dziś zapraszamy na kolejny kiermasz organizowany przez świetlicę.

• #ogarniam życie

• 11.12.2023
        • Ambasadorzy z klasy ósmej wraz z koordynatorami wzięli udział w spotkaniu szkół w Domu Harcerza mieszczącego się na ulicy Raymana. Chłopcy mieli za zadanie zapoznać się z rówieśnikami ze szkoły, z którą w tym roku będą współpracować w ramach projektu #ogarniam życie.

• Nauczyciel Roku 2023/2024

• 05.11.2023
        • Z radością informujemy, że Anna Grochal wychowawczyni klasy III została nominowana do nagrody w ramach Plebiscytu Edukacyjnego 2023 organizowanego przez Gazetę Krakowską. Mimo iż głosowanie odbywa się płatnym SMS, gorąco zapraszamy do głosowania.

Link do głosowania na Panią Annę Grochal:https://liblink.pl/0L581Q9Rzn

• Barwy jesieni.

• 02.11.2023
        • W dniu 27.10.2023r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
          pt. „Barwy jesieni”.

Do konkursu przystąpiło 27 zgłoszonych uczestników,którzy zaprezentowali różne techniki wykonania pracy.
          Nagrody publiczności otrzymali:
          I miejsce – Hania M. kl. IV
          II miejsce – Franek M. kl. III; Kira A. kl. IV
          III miejsce – Zuzia L. kl. I i Yelyza G. kl. IV
          Nagrody jury otrzymali:
          I miejsce – Bohdana Y. kl. III
          Wyróżnienia: Maria K. kl. I i Margheryta O. kl. II.
          Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Gratulujemy!

• Konkurs oratorski

• 01.11.2023
        • W naszej świetlicy odbył się konkurs oratorski związany z wakacyjnymi przygodami.
          Zadaniem dzieci było zaprezentowanie swoich wakacyjnych przeżyć w ciekawej opowieści.
          W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów, z których jury oraz publiczność wspólnie
          nagrodzili następujących uczestników:
          I miejsce – Kiliana P. kl.III
          II miejsce – Zuzia L. kl.I
          III miejsce Marysia K. kl.I.

Gratulujemy!

• Ewakuacja

• 06.10.2023
        • W dniu 4 października br. odbyła się ewakuacja naszej szkoły i przedszkola. Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwali kadeci oraz kadra zawodowa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Krótka relacja zdjęciowa zamieszczona w galerii pokazuje przebieg ćwiczeń.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• 02.10.2023
        • Wystartowaliśmy w każdej możliwej konkurencji. Oskar Orzechowski w biegu na 1000 metrów zajął drugie miejsce i awansował do zawodów wojewódzkich. Nasi uczniowie udowodnili, że są w czołówce najlepszych sportowców w Krakowie w swojej kategorii. Gratulujemy! Szczegółowa relacja w galerii.