• Nasze święto

• 12.03.2023
        •  Dyrektor  szkoły pan Jacek Bryda i  przedstawiciele wszystkich klas złożyli kwiaty pod pomnikiem naszego patrona Józefa Dietla. Obchody Święta Patrona dla całej społeczności uczniowskiej przygotowała klasa VII.

KLIK

Zgodnie z tradycją wzięliśmy też udział we mszy świętej za maisto, która odbywa się  corocznie w kościele Mariackim w dniu imienin naszego Patrona.

• Kino za baterie

• 08.03.2023
        • W ramach akcji: "Kino za baterie", uczniowie klasy I  zebrali 38 kilogramów baterii.  Dzięki temu mogli iść do kina na wybrany przez siebie film. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

• Dzień Języka Ojczystego

• 08.03.2023
        • Dnia 21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursie literackim pt. "Język ma znaczenie". Spośród wielu prac wyłonieni zostali najlepsi:

1 miejsce: Martyna Nowakowska IVa

Julia Muzyk klasa VIa

2 miejsce: Weronika Łaciak klasa IVa

3 miejsce: Artem Popika klasa VIa

Amelia Kraczka VIa

Natalia Stachnowicz Va

Iwona Spytek Va

Maja Apostoł klasa Va

Wyróżnienie: Andrii Shelkovnikov VIa

KLIK

• Poczet Sztandarowy

• 26.01.2023
        • 20 stycznia poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w wydarzeniach związanych z 160 rocznicą Powstania Styczniowego na Cmentarzu Rakowickim.

• Dodatkowy angielski - świąteczne życzenia

• 08.01.2023
        • W ramach dodatkowej godziny z j. angielskiego w kl. IV,  uczennice z tej klasy wykonały kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Kartki wraz z życzeniami w j. angielskim zostały wysłane do : Króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii Karola III, Księcia Walii Williama oraz Prezydenta stanów Zjednoczonych Joe Bidena.

• Konkurs muzyczny - nasza świetlica

• 22.12.2022
        • W dniu 21.12.2022 w naszej świetlicy odbył się konkurs muzyczny "Polskie kolędy i pastorałki". Spośród 9 uczestników jury wyłoniło dwie laureatki Kilianę i Ingę z klasy II. Wyróżnienia otrzymały Zlata oraz Wika z kl I. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali  słodkie nagrody pocieszenia.

• Rodzina w kolorach

• 05.12.2022
        • Wyróżnienie dla Diany Bolkvadze z kl 3a, w konkursie "Rodzina w kolorach", organizowanym przez MDK im Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wręczenie  nagród w Urzędzie Miasta.

• Nawet na księżyc

• 05.12.2022
        • Wyróżnienie dla uczennicy klasy III -  Yelyzavety Gurovskiej za udział w wojewódzkim konkursie plastycznym "Nawet na księżyc " organizowanym przez SCKM. Gratulujemy!

• Konkurs poetycki - świetlica

• 05.12.2022
        • W dniu 4.11.2022 odbył się konkurs poetycki. Zadaniem dzieci było piękne wyrecytowanie wierszao zwierzętach. Przystąpiło do niego 14 uczniów. W jury zasiadały  Wychowawczynie świetlicy,
          Pani psycholog oraz uczennica klasy VIII.
          Oto laureaci:
          Kiliana P. kl.II – nagroda publiczności
          Ilona Z. kl. III – miejsce I;
          Margherita O. kl.I – miejsce II
          Grzegorz S. kl.II oraz Bartek B. kl.III – miejsce III.
          Szczególne wyróżnienie Jay R. kl.III.
          Wyróżnienia: Tytus, Yana, Ananta- kl.I;
          Ela i Danylo – kl.III.

Gratulujemy.

• Krakowscy uczniowie ratują życie

• 01.12.2022
        • Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy rozpoczyna prospołeczny projekt, którego celem jest realizacja szkoleń uczniów klas V - VI z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyrobienie odpowiednich postaw u dzieci w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia osoby poszkodowanej. W naszej szkole zajęcia odbyły się 29 listopada w klasie VI.

• Rada Rodziców poleca

• 29.11.2022
        • W najbliższą sobotę, 3 grudnia o godz. 17.15, na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki, z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego.

Iluminację choinki poprzedzi koncert zespołu Soundbox (godz. 16.30) oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży – wizyta Mikołaja, drobne upominki oraz konkursy. Wstęp wolny.

• Nasza świetlica

• 27.11.2022
        • 28 października 2022 r. w Sali Tradycji 6 Batalionu Dowodzenia, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym pod hasłem "Kraków moje miasto - jesienne inspiracje". Dzieci z naszej świetlicy otrzymały wyróżnienia. Nagrodzeni zostali: Kiliana Pajda z kl.ll,  Dominik Szałankiewicz z kl.ll,

Yelizaveta Gurovska z kl. lll

oraz Bartek Baster z kl.lll. KLIK

• Ratujemy Świat

• 24.11.2022
        • W czwartek zakończyliśmy akcję "Zbierając makulaturę, ratujemy świat". Nasza szkoła zebrała 490 kilogramów makulatury. Jako organizator bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.

Magdalena Ptaszkowska

• Samorząd Uczniowski

• 24.11.2022
        • W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski rozprowadza dobroczynne kartki
          świąteczne Stowarzyszenia Sursum Corda. Oferujemy do wyboru kilka pięknych wzorów kartek
          w cenie minimalnej 3 zł. Dochód z kartek przeznaczony jest na wsparcie programu leczenia i
          rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia.
          Liczymy na Was!